Doceń naszą stronę


Kontakt

telefon+48 725 66 66 03

gadu gadu    242 633 08

mailPoprawność naszych stron

Wykonujemy strony zgodne ze standardami CSS3 oraz HTML

Zgodna z HTML

Zgodna z CSS

Nowa usługa Goolge plus dla firmGoogle plus dla firm a serwis samochodów ciężarowych SzczecinGoogle plus

 

Kilka tygodni temu oddaliśmy do użytku stronę internetową serwis samochodów ciężarowych Szczecin. Zeszło się w to w czasie dość prężnie wdrażanej usługi Google plus. Dlatego chcieliśmy się podzielić naszymi spostrzeżeniami na ten temat.

 

Zacznijmy więc od początku. U podstaw zadania tworzenie stron internetowych dla serwisów samochodów ciężarowych stoi przede wszystkim przedstawienie oferty serwisowej. Staraliśmy się przedstawić szeroki wachlarz oraz dokumentacje zdjęciową jak najpełniej. Internet z przyczyn obiektywnych ma problem z identyfikacją zawartości merytorycznej stron zwierających dużą ilość grafiki Innymi słowy strona zwierająca dużą ilość zdjęć a bardzo małą ilość tekstu jest ciężka dla robotów internetowych do zdiagnozowania jaka jest naprawdę wartość merytoryczna strony internetowej. Jednak nie jest to do końca zgodne z logiką. Na stronie serwisu samochodów ciężarowych przedstawiliśmy pełen zakres usług słownie przedstawiając zakres prac jakie może wykonać np.: naprawy powypadkowe samochodów ciężarowych, serwis naczep, spawanie aluminium, holowanie pojazdów ciężarowych Szczecin. Dodatkowo zamieściliśmy zdjęcia serwisu w czasie pracy oraz powierzchni jakimi dysponuje. Uwieńczeniem wszystkiego było zamieszczenie filmów przedstawiających serwis w czasie pracy. Punktu widzenia internauty jest wszystko czego będzie oczekiwał po stronie. Ma treść dzięki której zapozna się w pełną oferta serwisu samochodów ciężarowych, jest dokumentacja zdjęciowa która w prosty i przyjazny sposób pokaże jak ca firmą wygląda i funkcjonuje oraz jet filmoteka, którą można włączyć oprzeć się o fotel i spokojnie obejrzeć działanie serwisu. A teraz ta sama strona punku widzenia robotów internetowych. Mamy tekst, który jest łatwy dla sczytania zawartości strony, mamy grafikę którą co prawda można opisać znacznikami „alt” ale nie do końca daje to taki efekt jak tekst zawartości strony. I w końcu mamy filmy które w nijaki sposób nie możemy podsunąć na tacy wyszukiwarkom. Co więc może pomóc nam w procesie pozycjonowania strony. Kilka tygodni temu zaczęto prężnie promować funkcjonalność nowej usługi Google + predysponowanej właśnie dla firm.

 

Google plus dla firm i nasza prognoza co do jej rozwoju

 

Usługa Google plus jest właściwie skopiowaniem pomysłu który znamy z dotychczasowego funkcjonowania Facebooka czy Twittera. Google plus po założenia konta osobistego (spersonalizowanego po względem naszych danych osobowych) pozwala na połączenie jej z usługą Google plus dla firm. Funkcjonalność pierwszej i drugiej jest podobna. Interesuje nas tutaj jednak głównie funkcjonalność dla firm i na niej się skupimy. Możliwości edycji strony Google plus są dość skromne. Poza zamieszczaniem baneru oraz miejsc na logo pozostaje nam możliwość zamieszczania tekstu na zasadach podobnych jak Twitterze. Ilość narzędzi stylizacji tekstu jest jednak skromna. Poza pogrubieniem, pochyleniem i podkreśleniem tekstu pozostaje nam jedynie dodanie zdjęć na początku lub końcu tekstu. Po co więc korzystać z tej usługi. Dbanie o stronę firmową w Google plus w znaczący sposób wpływa na siłę naszej strony internetowej która jest skojarzona tą usługą. To dopiero początki Google plus więc myślę, że ta siła jaką przekazuje ta usługa jest dopiero w fazie testów a to co może jeszcze pokazać jest jeszcze przed nami. Jak dbać więc o stronę firmową na usłudze Google plus dla firm ? W przedstawionym przykładzie strony serwisu samochodów ciężarowych Szczecin zamieszczane są tam informacje z życia firmy np. zakup niskopodwoziówki, oraz aktualne promocje i wydarzenia (np. w tym tygodniu serwis naczep 20% taniej). Jeśli więc zastanowić się nad całością wspomnianej usługi Google myślę, że ma ona ogromną przyszłość przed sobą. Jej prostota i bardzo okrojona funkcjonalność pozwala na to, że obsługiwać ją mogą nawet początkujący internauci. Jeśli rozwijanie swojej strony Google plus dla firm będzie dawało jeszcze większe przełożenie na siłę strony internetowej firmy to spokojnie można się pokusić o stwierdzenie że ta usługa wypchnie Facebooka z polskiego rynku a może i nawet europejskiego.